Bydlení s dotekem přírody – zařiďte si doma oázu klidu!

V současnosti se stále více lidí zajímá o ekologii a udržitelnost. Tento přístup se začíná promítat i do otázek týkajících se bydlení, interiérových dekorací a doplňků. Chceme, aby prostor, v němž trávíme svůj čas, působil nejen útulně, ale zároveň aby byl také šetrný – k přírodě, k našemu zdraví, k nám samotným.

678E01B5-1982-45F8-9A2E-F14DDA5B1A7E

  Zdroj: Lucie Bartáková 

 Návrat k přírodě

Právě návrat k přírodě je jedním z hlavních trendů, které můžeme letos v interiérovém designu pozorovat. Na výsluní se znovu dostaly materiály jako dřevo, kov nebo kámen, které působí neuvěřitelně trendy a nadčasově. Rozhodně se tedy musíte bát, že by jen tak vyšly z módy, vydrží vám několik sezón. Navíc se perfektně hodí k jakémukoli stylu bydlení – od rustikálního přes vintage až po skandinávský. Slušet tak budou i tomu vašemu, stačí jen správně vybrat. Poohlédnout se můžete třeba po dřevěných lucernách, které zútulní a doslova zahřejí každý interiér. Vedle nešlápnete ani s dřevěnými andílky, které do vašich domovů vnesou pocity klidu, pohody a bezpečí.

B9218468-47D0-4668-A737-1AF031F59C45

Zdroj: Lucie Bartáková 

Rostliny hrají prim

Ve velkém se do našich domovů začínají vracet pokojové rostliny. Nejen, že dotváří tu správnou svěží atmosféru, ale zároveň blahodárně působí na naši psychiku a zdraví. Skvěle vyniknou hlavně v přírodních květináčích, například proutěných. Objevovat se však začínají i jako motivy na různých bytových doplňcích. Část přírody přenesou do vašeho interiéru také dekorace z mechu, které navíc krásně ladí s ostatními přírodninami, především se dřevem a kamenem. Nevšedním prvkem se stane třeba mechový věnec, který můžete použít jako ozdobu na dveře, na stěnu nebo na stůl a libovolně ho upravovat podle aktuálního ročního období.

 77C509EA-853E-4478-9920-D35689D2F9E1

Zdroj: Lucie Bartáková 

Udržitelnost jako cesta

Zpestřit váš domov můžete i netradičními kousky, které si sami vyrobíte. Ostatně začlenění přírodních prvků má prý vliv i na vyšší kreativitu, tak toho využijte a popusťte uzdu vaší fantazii. Potom i z „odpadků“ vytvoříte originální dekorace. Zavařovačky, plechovky ani plastové láhve nemusí skončit v kontejneru, proměňte je v praktické věci, třeba v zajímavé stropní osvětlení nebo netradiční vázy. Materiál k tvoření leží všude kolem, stačí mít oči otevřené!

Šárka a tým Ne-vinné dárky 

 B0BFCC27-6F2F-4D78-B437-F67B6B3ADC8E

Zdroj: Lucie Bartáková 

 

Mohlo by se vám líbit:

Sezona veselek v plném proudu

Dárky mezi květinami – jedinečný kvJETObox na trhu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení