Vánoční trendy roku 2020 – co bude letos „in“?

Vánoce se už nezadržitelně blíží. Tento rok zatím přesně nevíme, jak budou vlivem neustále se měnících „covidových“ nařízení vypadat, jedna věc je však jistá – trendy, ve kterých se letos nejkrásnější svátky ponesou. Využijte proto času, který teď máte k dispozici, a začněte se pomalu, ale jistě věnovat jejich přípravě. Přinášíme aktuální tipy roku 2020, kterými se můžete nechat inspirovat. Co je tedy tzv. in?

 DSC_0444

Zdroj: Lucie Bartáková

Návrat k tradicím

Milovníky klasických Vánoc jistě potěší, že žádné exotické výstřelky nás letos nečekají. Naopak – kvůli současné situaci kolem pandemie se stále častěji vracíme do vzpomínek, do starých dobrých časů, kdy všechno bylo snazší. Nostalgie tak zavládne i v oblasti vánočních dekorací. Ananasy a plameňáky, které jsme na stromeček věšeli v minulých letech, vystřídají slaměné, dřevěné či háčkované ozdoby. Nebojte se využít ani přírodní materiály, jako ozdoby z ořechů, plátky ovoce či pečené cukroví, které celé výzdobě dodají další rozměr, a sice nádhernou vůni.

 DSC_0441

Zdroj: Lucie Bartáková

 Nestárnoucí barevná kombinace

Ještě loni designéři vsázeli na netradiční barvy, ale letos se víc vrací ke klasice a střídmosti. Bytové dekorace v podobě stromečků, domečků, andělů, sobů, sněhuláků, ozdob tak vybírejte v tradiční bílé barvě či v nesmrtelné kombinaci červené, zlaté a tmavě zelené, kterou letos ještě doplňuje temně modrá. Ani vánoční světýlka nebudou nijak hýřit barvami, a to právě z toho důvodu, aby krásně doplňovaly barvu noční oblohy – zlaté a bílé světelné řetězy budou v kombinaci s ní vypadat jako hvězdy a vykouzlí tak tu správnou slavnostní a zároveň magickou atmosféru, která k Vánocům patří.

 DSC_0435

Zdroj: Lucie Bartáková

 Udržitelnost

Velkým tématem se pro letošní Vánoce stává udržitelnost. S jedním nebo dvěma dárky pro děti byste ale asi doma nezabodovali, proto alespoň popřemýšlejte nad tím, jak věci – nejen pro ně – zabalíte, abyste vyprodukovali co nejméně odpadu. Při balení dárků pro kamarádku, kolegyni či maminku popusťte uzdu fantazii a kreativitě a namísto klasického balicího papíru využijte třeba staré noviny, zbytky tapety na zeď nebo vypadané stránky z knížky. Chcete-li být opravdu originální, pak vyzkoušejte japonskou metodu zvanou furoshiki, což je balení za pomoci speciálních látek. Namísto stužky pak k doladění použijte třeba jehličnatou větvičku, kůru ze stromu nebo upečené cukroví. Uvidíte, že takto zabalené vánoční dárky udělají radost nejen životnímu prostředí, ale i vašim blízkým!

Ať už Vaše Vánoce budou jakékoliv, hlavně si je užijte v klidu a pohodě!
Šárka a tým Ne-vinné dárky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení