Andělé – 3 důvody, proč tyto dekorace milujeme!

Bytové dekorace tvoří nedílnou součást naší domácnosti. Zútulňují ji, zabydlují, zpříjemňují a hlavně zkrášlují. Existují však kousky, které jsou něčím víc než jen hezkými doplňky interiéru, na něž se dobře dívá. Doplňky, které mají jistý duchovní smysl a přesah. Řeč je o populárních andělech, kteří zažívají v posledních letech velký boom. Čím si získali naši náklonnost?

00228 (2)

Zdroj: Lucie Bartáková

Ochraňují a stráží

Nebeská stvoření s křídly a se svatozáří odedávna symbolizují čistotu, nevinnost a hlavně bezpečí. A právě proto nechybí dekorace s anděly prakticky v žádném interiéru, umí totiž vykouzlit tu správnou atmosféru klidu a pohody, naplnit náš domov radostí, dobrou náladou, optimismem a především nadějí a vírou, že nakonec všechno dobře dopadne. Mnoho lidí má anděly zafixované především jako vánoční bytové dekorace. Přestože jsou s nejkrásnějším svátečním obdobím neodmyslitelně a neoddělitelně spojeni, získávají si tyto figurky a sošky své místo v našich domovech celoročně. V každé domácnosti tak najdeme alespoň jednu, která z poličky, komody či parapetu dohlíží na všechny členy rodiny a drží nad nimi ochrannou ruku.

 00377 (6)

Zdroj: Lucie Bartáková

Míří rovnou do srdce

Anděl se stal také oblíbeným dárkem, prostřednictvím kterého vyjadřujeme city a náklonnost našim nejbližším. Spolu s ním věnujete zároveň i lásku, sílu, pozitivní energii a kousek štěstí, proto dotyčnému vždycky vykouzlíte úsměv na tváři a zahřejete ho u srdce. Andělé fungují jako rádci, pomocníci a ochránci, mohou se tak pro obdarované stát jakýmisi talismany, kteří jim pomáhají překonávat nejrůznější problémy a těžká období a směrovat je ve složitých časech, když neví kudy kam.

 00362 (2)

Zdroj: Lucie Bartáková 

Jeden krásnější než druhý!

Výrobci andělských bytových doplňků se dnes doslova předhánějí v jejich designech, originálních tvarech, materiálech i dekorech, vybere si tak úplně každý. Milovníci moderních kousků si určitě zamilují skleněné či kovové anděly, vyznavači romantického stylu dají přednost něžným, křehkým a roztomilým andělíčkům z keramiky či polyresinu, minimalisté upřednostní drobnější figurky a megalomani mohou svůj interiér rozzářit bezmála metrovými okázalými kusy.

00522 (1)

Zdroj: Lucie Bartáková 

Už víte, po kterých sáhnete vy?
Šárka a tým Ne-vinné dárky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení